Kam vyrazit s dětmi v jižních Čechách, když prší

Kategorie: Výlety

Ne vždy je počasí nakloněno naším plánům na aktivity s dětmi někde venku. Pro takové případy je dobré mít záložní plán! Mrkněte na 5 tipů, co s dětmi podniknout v jižních Čechách, když prší.

Interaktivní expozice lidských dovedností | Český Krumlov

Expozice postavená na klasickém modelu výstavních prostor. Navštivte s dětmi tuto výstavu, na níž si sami přijdete na nejrůznější informace skrze různé aktivity. Interaktivní expozice lidských dovedností přibližuje um našich předků – řemesla, znalosti klášterů, život šlechty v době gotiky a renesance. Obsah výstavy se sezónně obměňuje, můžete tedy na toto místo vyrazit i opakovaně. Další informace se dozvíte přímo na stránkách.

 

Zámek Mitrowicz | Týn nad Vltavou

Jedná se o jedinečný, romantický a citlivě zrestaurovaný zámek z roku 1565. Stojí na břehu řeky Lužnice. Zámek patří mezi památkově chráněné objekty, najdete zde například hodnotné fresky či se zde lze ubytovat v moderně koncipovaných bývalých soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrowicz. Kromě prohlídky se zde koná především v létě celá řada událostí a kulturních akcí. Mnoho zajímavostí na webu zámku.

Nezapomeňte se při nepřízni počasí vybavit kvalitní pláštěnkou!

Království času Protivín

Království času, to je zábava a poznání, pro celou rodinu! Dvě herny pro menší i větší děti v prostorách secesní vily z roku 1907. Rodiče mohou případně nechat děti samotné zkoumat a jít posedět na kávu se zákuskem. V přízemí najdete dvě interiérová hřiště a dílničku. První patro nabízí sbírku hodin, budíků, hodinek a dalších zajímavostí. Vše najdete přehledné na oficiální prezentaci.

 

Sladovna – Galerie hrou | Písek

Zrekonstruovaná budova písecké sladovny slouží kulturnímu životu v Písku. Hlavním lákadlem je programový koncept „Galerie hrou", realizující se od roku 2013. Jedná se o dramaturgickou osu, v níž se spojilo téma knižní ilustrace, jakožto hlavního úkolu obecně prospěšné společnosti, s tím, co je pro rozvoj každého dítěte klíčové a to je „hra". „Galerie hrou" je prostorem, kde si společně hrají a tvoří děti a dospělí, kde se od sebe navzájem učí, kde je možné volně a přirozeně přecházet hranici mezi světem dětí a dospělých. Přehled o všech expozicích a novinkách na webu Sladovny.

 

Muzeum Lega | Tábor

Ráj nejen pro milovníky Lega! Naleznete ho v historickém centru města Tábor na Špitálském náměstí. Expozice je tématicky rozdělena na několik části (LEGO Architecture, LEGO Technic, LEGO Ideas,..). Při prohlídce se také dozvíte historii kostičky Lega. Takových kostiček zde najdete více jak 1,5 milionu. Z kostiček je zde postavena třeba Eiffelova věž, Socha Svobody či Tower Bridge. Expozice patří nejen mezi evropské, ale i světové unikáty a rarity. Pokud vás muzeum zaujalo, můžete pokračovat na jeho stránky.

 

Foto: Caleb Angel (Unsplash)

favorite_border Přidat do oblíbených

hodnocení

Průměrné hodnocení: 2,8/5. Hodnotilo 305 návštěvníků

Michal Kuba

Michal Kuba

V červnu 2016 jsem založil projekt "Zabav-Děti". Jeho primárním cílem je nabízet inspiraci pro práci s dětmi. Je určený především rodičům, učitelům, vychovatelům a vedoucím kroužků. Více než 10 let působím jako vedoucí ve skautském oddíle v Brně.

Přidejte komentář